LUREMASTERS

2018 COMPETITION

Teams

Nationality Team P1 P2   Status
Rheinlandboote / GRÄFE / BINAPFL

Sebastian Binapfl

Fabian Gräfe
Completed
#1 SHIMANO-YASEI

Jurgen Pelsmaeker

Arend van der Heijden
Completed
COMPFISHING

Adam Grabowski

Lukasz Doering
Completed
Enrico Di Ventura

Enrico Di Ventura

Frank Bußmeyer
Completed
Fauna Hengelsport

Léon Bombeeck

Mark .
Completed
Fish Impact

Deckx Kris

De Hertogh Christop^he
Completed
Fishing Guide Marc Krull

Marc Krull

Mike Karstens
Completed
Fokkers Team LUNK

Roy Luza

William Vink
Completed
Fokkers Team Porta Boyz

Gennisse Martijn

Gennisse Aartjan
Completed
Fokkers Team: "PIKE XL"

Dirk van der Wens

Mark Verhoeven
Completed
Garmin

Koen Vervloesem

Hans de Hondt
Completed
Gunki Belgie Kempen

VANDESANDE GUNTHER

BIERINCKX TOM
Completed
Hearty Rise Europe

Tulimiero Luca

Schnittchen Christian
Completed
Hendry en Gerald - Hengeldiscount

Hendry Vis

Gerald Vierhout
Completed
Herman Schuurman Visgids

Herman Schuurman

Martijn Reitsma
Completed
Instinct Bassboat

Böckmann Jörg

Niehues Bernd
Completed
Instinct Bassboat 2

Daniel Brackley

Nick Clarke
Completed
Jakob Veenema

Jakob Veenema

Geert Goerres
Completed
Jan Baar & Daan de Rijk

Jan Baar

Daan de Rijk
Completed
jan boomsma

Jan Boomsma

Jelco visser
Completed
Johannes & Steffen

Jacobi Johannes

Kraus Steffen
Completed
Lagerweij hengelsport

Ron Lagerweij

Richard Lagerweij
Completed
Lemmens Diest

Volkaerts Johan

Van dyck Mario
Completed
Lowrance Polska

Mariusz Troscianko

Jakub Markieiwcz
Completed
Luremasters Test Team

Test 1,

2, 3
Completed
Marco & Frank

Marco Eimann

Frank Wesker
Completed
Mike Edgar/James Dobie

Mike Edgar

James Dobie
Completed
Navionics

Henk van Klaveren

Jeffrey van Bekkum
Completed
Orka boten

Nick Verkerk

Bart Roest
Completed
Plumperts

Arnold Veijer

Arjan Veijer
Completed
SLP FISHING

Joris Rubrech

Mark Spierenburg
Completed
Sniper Fishing Team

Michael Böckmann

Bianca Rempe
Completed
SPIKY's

Luc Vermeerbergen The Bold

Els Bonte The Beautiful
Completed
Spro / Gamakatsu Germany

Pierre Johnen

Daniel Kaldowski
Completed
Sprofis

Gerrit Broders

Thomas Schneller
Completed
Struikrovers

Jelle De Jong

Wilfried Westeijn
Completed
Super flaters

Christiaan Bertels

Arjan Supersnoeker Arjan Supersnoeker
Completed
Team B.Gabrys & M.Chyla

Bogdan Gabrys

Marcin Chyla
Completed
Team Crestliner 1

Richard Jeunen

Robbie Smeets
Completed
Team Crestliner 2

Jan Heslinga

Rick Hamrit
Completed
Team Crestliner 3

Danni Schäfer

Andre Schmitt
Completed
Team Evin

Hans Ruigrok

Wim Hak
Completed
Team Florex

Igor Vucenic

Mike Hemprig
Completed
Team Hsc Arnold

Mark Tigchelaar

Arnold Bilijam
Completed
Team Klockow

Dennis Klockow

Michael Klockow
Completed
Team Kösters & Brunswicker

Kösters Uli

Brunswicker Thorsten
Completed
Team linked2Work

Alexander Tromp

Tim Bijlsma
Completed
Team MINN KOTA Germany

Daniel Stahl

Klaus Liebl
Completed
Team Navionics / Westin

Jeremy Staverman

Robert Paul Wolters
Completed
Team Raymarine

Jacco Willemsen

Rocky van Duijvenvoorde
Completed
Team Reel Busy

Thomas Brandsch

Christian Beyer
Completed
Team Shimano

Chris Bloemert

Michel Ligthart
Completed
Team Sportvisverhalen

Mattijn Brinkhof

Guido Merlijn
Completed
Team supersnoekers

Ruud Luthart

Vincent Tobe
Completed
Team Van Litsenborg - Dieleman

Luc Van Litsenborg

Tom Dieleman
Completed
Team Westerkwartier / Crestliner 4

Rolf Hut

Martin van der Til
Completed
The Dutch Pikeman

Van de Weerd Patrick

Van de Weerd Chris
Completed
The DutchAnglers

Ben Hakstege

Jeroen Vloon
Completed
Tom Kroon

van der Wal Jaap

Kroon Tom
Completed
Vos Johan

Vos Johan

Andries Koen
Completed
willem Beijeman

Willem Beijeman

Wolfgang Dotterweich
Completed